БизнесЦензор

28.01.20 15:58

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу

Автор: Юрій Віннічук

Світові ринки реагують на поширення смертельного китайського коронавірусу: індекси основних фондових майданчиків падають в усіх регіонах, а інвестори тікають в надійні інструменти – золото, облігації США та японську єну.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 01

Більше сотні людей померло від нового китайського коронавірусу. Як відомо в грудні 2019 року в китайській провінції Хубей спалахнула епідемія невідомого вірусу, який викликає пневмонію.

З кожним днем кількість хворих збільшується в кілька разів. Тільки за минулі сутки в Китаї від вірусу померло 24 людини і зареєстровано 1,3 тис. випадків нових захворювань.

Перші випадки захворювання виявили в Німеччині, Японії, США, Австралії, Франції та інших країнах. Загальна кількість захворювань становить 4 474, а динаміку поширення вірусу в реальному часі можна відслідковувати за цим посиланням.  

Уряди країн організовують евакуацію своїх громадян з Китаю. В самому Китаї обмежено виїзд громадян в інші країни.

Для світової економіки поширення нового коронавірусу означає зниження туристичних потоків і темпів споживання товарів, в першу чергу нафти, сталі, продовольства і предметів розкоші, які так полюбляють китайські туристи.

Відповідні негативні настрої демонструють основні фондові індекси світу.

БізнесЦензор зібрав реакцію найважливіших фондових індексів світу на епідемію нового вірусу. Мова піде про американські, європейські та азіатські індекси, які відображають динаміку вартості найбільших компаній у своєму регіоні.

Європейські індекси

Для порівння динаміки на європейських фонрдових ринкам ми взяли індекси Лондонської фондової біржі, Німеччина та Франції.

FTSE100 - індекс найбільшої в Європі Лондонської фондової біржі. Враховує котирування сотні найбільших за капіталізацією компаній, які торгуються на біржі.

На цьому графіку, взятому у агентства Bloomderg, видно падіння індексу з середини січня 2020 року. З 17 по 27 січня FTSE100 впав на 3,41%. Саме в цей період про спалах китайського коронавірусу активно заговорили у світі.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 02

DAX - цей основний біржовий індекс Германії також падає.За десять днів він знизився на 2,4%.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 03

CAC - а цей основний фондовий індекс Франції розраховується на основі вартості акцій 40 найбільших компаній країни. І з 17 січня він впав на 3,9%.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 04

Американські індекси

В США три основних фондових індекси, які відображають вартість найбільших компаній. І всі вони, починаючи з середини січня, стабільно знижуються кожного дня.

S&P 100 - індекс розраховується рейтинговий агентством Standard & Poor’s (S&P) і відображає вартість акцій сонті найбільших компаній. З середини січня, на новинах про поширення нового вірусу в Китаї, цей індекс знизився на 2,7%.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 05

NASDAQ - одна з трьох найголовніших фондових бірж США, на якій торгуються більше п'яти тисяч високотехнологічних компаній. З 17 по 27 січня індекс цієї біржі NASDAQ Composite Index теж просів на 2,7%.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 06

Dow Jones - це головний промисловий індекс американського фондового ринку, відображає рух акцій найбільших промислових компаній США. З 17 січня, на фоні новин про зростання кількості смертей від пневмонії в Китаї, індекс DJIA впав на 2,8%.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 07

Азіатські індекси

Азіатські фондові біржі найбільше відреагували на активне поширення нового смертельного вірусу. Очікується, що після закінчення святкування китайського Нового року динаміка падіння лише прискориться.

Nikkei 225 - найбільш популярний фондовий індекс Японії. Розраховується як середнє значення вартості акцій 225 компаній Токійської фондової біржі. З 17 по 28 січня індекс впав на 3,6%.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 08

Hang Seng - головний індекс Гонконгської фондової біржі також зменшується протягом січня. З 17 січня падіння індексу становить 3,8%. Hang Seng розраховується на основі вартості акцій 33 найбільших компаній, розмір капіталізації яких становить 70% біржі.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 09

Shanghai Shenzhen CSI 300 Index - індекс Шанхайської фондової біржі стабільно знижувався і до 23 січня падіння становило 3,65%. Наразі торги на біржі не проводяться через вихідні присвяченні китайськоve Новому року.

Як світова економіка реагує на епідемію китайського коронавірусу 10Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику