БизнесЦензор

03.10.18 09:43

Що означає трудова міграція українців

Автор: Юрій Віннічук

Трудова міграція з України - на піку. Мабуть не залишилося в країні сім'ї, у якої не обговорювали б роботу в іншій країні. БізнесЦензор вирішив провести опитування серед читачів, щоб дізнатися міграційні настрої.

Що означає трудова міграція українців 01
Фото: EPA/UPG

Українці лідирують серед мігрантів в Естонії. Про це повідомили естонські ЗМІ з посиланням на дані міністерства внутрішніх справ країни.

Так, серед громадян, які отримали дозвіл на короткострокову роботу до 12 місяців, частка українців – 80%. Українці також лідирують і за отриманими дозволами на проживання в Естонії.

Однак Естонія займає далеко не перші місця серед країн, куди виїжджають працювати та жити громадяни України.

Найпопулярнішою країною для роботи та життя українців є Польща. Найбільш активно процес виїзду спостерігається в останні три роки.

Економіка Польщі продовжує зростати і зарплати, за даними Національного банку України, за різними видами діяльності перевищують українські в 4 – 6 разів. Найбільше в сільському господарстві та будівництві. Крім того, країна знаходиться поблизу і українцям там легко адаптуватися через близьке культурне поле.

На другому місці залишається Росія, хоч їздити у цю країну українці стали рідше. Третє місце посіла Угорщина.

Що означає трудова міграція українців 02
Графік НБУ/Дані Державної прикордонної служби

За даними Державної прикордонної служби, у 2008 – 2017 роках з України виїхало та не повернулося 3,7 млн громадян.

Водночас, як заявив міністр соціальної політики Андрей Рева, в процес сезонної трудової міграції наразі залучено ще 5-7 мільйонів українців. За його словами, для припинення відтоку робочої сили, середня заробітна плата в Україні має становити 15 тис. грн.

Через активну трудову міграцію в Україні вже відчувається дефіцит робочої сили, особливо кваліфікованої, що стримує збільшення обсягів виробництва продукції на багатьох підприємтвах.

Темпи виїзду мізків та рук з України яскраво демонструє стрімке зростання обсягів переказів від фізичних осіб в Україну в 2015-2018 роках. Такі дані приводить Національний банк.

Що означає трудова міграція українців 03
Дані НБУ/Графік БізнесЦензора

"Приватні грошові перекази із-за кордону – важливе джерело надходження валюти в Україну. Вони забезпечують стійкість внутрішнього валютного ринку, підтримують споживання та заощадження", - йдеться у звіті НБУ про фінансову стабільність.

Національний банк України, використовуючи дані Держстату України, Нацбанку Польщі та Центробанку Росії, оцінив обсяги переказів у 2017 році від українців, які працюють за кордоном, у $9,3 млрд, або у 8,3% ВВП.

"У довгостроковому періоді масова трудова міграція створює високі ризики. Вона призводить до зниження потенційного ВВП та надмірного тиску на державні фінанси, адже трудові мігранти рідко сплачують податки та соціальні внески", - зауважують в Нацбанку.

Трудова міграція з України - на піку. Мабуть не залишилося сім'ї, де б не обговорювали виїзд на роботу в іншу країну. Одні засуджують, другі – в роздумах, треті уже пакують речі.

БізнесЦензор вирішив провести опитування серед читачів, щоб дізнатися про міграційні настрої (Якщо у вас не відображається блок для голосування – відключіть будь ласка програми блокування реклами).

 

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику