БизнесЦензор

08.03.18 09:51

Як квіти потрапляють в Україну

Автор: Юрій Віннічук

БізнесЦензор розбирався звідки, скільки і хто імпортує квіти в Україну.

Як квіти потрапляють в Україну 01

Фото: pixabay

В 2017 році в Україну було імпортовано 7,2 тис. тонн живих зрізаних квітів на 178 млн грн, або майже $7 млн, свідчать данні митної статистики, якими з редакцією поділилось джерело в ДФС. Середня ціна за кілограм квітів протягом року становила $2. Найбільше везли троянди, гвоздики, хризантеми, тюльпани та лілії. Чимало орхідей та інших менш традиційних квітів.

Звідки везуть квіти в Україну

Беззаперечним лідером з імпорту квіті в Україну є Нідерланди. Минулого року з цієї країни до нас завезли квітів на 93 млн грн.

В цій країні знаходиться найбільший в світі квітковий аукціон - Flora Holland. Компанія зосереджує в собі 60% світового ринку. Оборот такого аукціону декілька мільярдів євро, а площі під торгівлю квітами на біржі займають 75 га.

На цій біржі можна купити квіти не тільки з Голландії, але і з інших країн Європи, Африки та Південної Америки.

З інших країн ЄС минулого року ми імпортували зрізаних квітів на 4,7 млн грн. На другому місці в нашому рейтингу імпортерів квітів - Еквадор. Минулого року ми імпортували з цієї країни квітів на 40 млн грн. Переважно це були троянди.

Україна отримує багато квітів (в основному гвоздики) також і з Туреччини – на 16,4 млн грн минулого року, та з Колумбії – на 11 млн грн.

Чимало квітів імпортується з Африки. Наприклад, з Кенії в 2017 році ми отримали квітів на 9 млн грн, а Ефіопії - на 1,2 млн грн.

Звідки ми імпортуємо квіти

Країна  тис. грн
Нідерланди 93521
Еквадор 39212
Туреччина 16416
Колумбія  11077
Кенія  8952
ЄС 4673
Ефіопія 1210

Як змінювалися обсяги імпорту квітів протягом року

Квітковий ринок України має свої сезонні коливання. Якщо взяти статистику за обсягами імпорту квітів в Україну по місяцям, то побачимо, що сезон починається з початку року.

Вже в лютому імпорт досягає піку. В цьому місяці компанії закуповують найбільші обсяги, оскільки попит на квіти сягає максимальних значень через День Святого Валентина (14 лютого) та Міжнародний жіночий день - 8 березня.

У квітні-травні попит залишається на високому рівні і починає падати влітку, оскільки на ринку з'являється багато квітів, вирощених в Україні.

Восени попит на квіти в Україні був рівномірний. Це можна побачити по обсягах імпорту квітів в вересні-листопаді. В кінці року він знову зростає у зв'язку великою кількість новорічних корпоративів та власне самого Нового року.

Як квіти потрапляють в Україну 02

Як змінювалася середня ціна на квіти

Вартість імпортних квітів корелюється з попитом на них – на графіку видно пік зростання ціни в лютому-вересні. Однак тут також грає фактор сезонної девальвації гривні. У нас він традиційно триває восени та взимку.

Як квіти потрапляють в Україну 03

Хто найбільший імпортер?

Десять найбільших компаній-імпортерів в 2017 році завезла живих зрізаних квітів на 153,4 млн грн.

Серед власників цих компаній немає гучних прізвищ окрім хіба акціонерів компанії ТОВ "СП з іі "Украфлора". Ця компанія належить Олександру та Людмилі Пилипишинам. Це син та Дружина екс-політика Віктора Пилипишина.

Десятка найбільших імпортерів

Компанія  млн грн Власник 
ЛАДОВИФ-16 44 Ілля Цикало 
ДАНТАРБУД-ДТБ 19,2 Вадим Амельченя
РІКОН + 18,3 Анна Вихор 
ВИДУБИЧІ 15,2 Володимир Бутко 
ТОВ СП з іі УКРАФЛОРА 14 Олександр та Людмила Пилипишини, Олена Ялова
ФАЙН ІНВЕСТ ЮА 11,4 Лариса Михайленко 
ТУРФЛОРА 8,5 Асадов Асад Талиб Огли
АМАРИЛЛІС 8,5 Тарас Малик 
ЛЕКСІНГ ТРЕЙД 7,9 Олександр Єфімчук
ВСЕ ЦВЕТА ЦВЕТОВ 6,4 Віталій Анісімов, Польська Інна

 

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику