БизнесЦензор

25.10.17 08:45

Як Одеська область залучила 300 мільйонів доларів інвестицій

Автор: Андрей Бондаренко

Інвестори з Сінгапуру та США вирішили побудувати у Лиманському районі (колишній Комінтернівський) два нових олієекстракційних заводи, зерновий термінал та перевалочні пункти.

Як Одеська область залучила 300 мільйонів доларів інвестицій 01

Фото: deltawilmar.com

Агрокомпанія "Дельта Вілмар", що належить корпорації Wilmar International з Сінгапуру та компанія "Грейн Агро Інвест", власником якої є американська "Норт Америкен Лойерс", заявили про будівництво нових об'єктів з загальним обсягом інвестицій в $300 млн. Всього передбачається створення 500 нових робочих місьць.

10 жовтня підприємці підписали меморандум про співпрацю з головою обласної державної адміністрації Одеської області Максимом Степановим.

За домовленістю, вже цього року на території регіону стартують два інвестиційні проекти вартістю $150 млн кожен.

Що побудують інвестори

"Дельта Вільмар" побудує новий переробний завод, а також причал з перевалки олії та шроту. Роботою будуть забезпечені близько 200 мешканців Одещини, а бюджет отримуватиме 500 млн грн щорічно.

Група Wilmar International займається вирощуванням і переробкою агрокультур, виробництвом харчових і спеціальних жирів, біодизеля, іншої масложирової продукції. До групи входять понад 160 виробничих активів на чотирьох континентах.

На сьогодні компанія побудувала на території Одеської області вже два заводи – один із переробки тропічних масел, інший – із переробки олійних культур. Також у "Дельта Вільмар" є досвід у створенні комплексу з перевалки рослинних олій у морському порту "Южний".

Як повідомляв БізнесЦензор, в 2016 році компанія увійшла в 100 найбільших за виручкою підприємств. Річний обіг коштів склав 7,95 млрд грн, чистий прибуток – понад 330 млн грн.

"Грейн Агро Інвест" збудує у Лиманському районі комплекс зі зберігання та перевалки зерна, а також олієекстракційний завод. Потужність нового причалу складатиме до 3 мільйонів тонн на рік. А роботу на підприємстві отримають близько 300 людей.

"Грейн Агро Інвест" була заснована в 2016 році одеситом Дмитром Стояновим та американської компанією North American Lawyers.

Як відомо, розвиток олійно-жирової промисловості став можливим після того, як в 1999 році Україна ввела мито на рівні 23% на експорт насіння соняшника. З того часу виробництво олії та шроту в Україні постійно зростає.

За перше півріччя 2017 року Україна виробила 2,87 млн тон олії, що майже на 35% більше аналогічного періоду 2016 року. Наразі Україна є світовим лідером з експорту соняшникової олії. В 2015/2016 маркетинговому році за кордон було продано понад 4,5 млн тон цього продукту.

Проблеми інвесторів

Одними з найбільших проблем інвесторів в Україні є корупція та недосконалість судової системи. Кожен з регіонів стикається з проблемами залучення коштів в бізнес, коли інвестори оцінюють корупційні ризики будівництва нових об'єктів.

За словами заступника директора "Дельта Вільмар", компанія довелось увійти в судовий процес з конкурентами щодо землі, на якій обидва підприємства хотіли працювати. Вирішити проблему вдалося тільки після особистого втручання голови Одеської ОДА Максима Степанова.

"Ми не могли вирішити цю проблему. Компанії подавали позови один на одного. За таких умов судова тяганина може продовжуватися роками, а нам було зовсім не до цього, – розповідає заступник директора "Дельта Вільмар" Владислав Талаха. – Після зміни керівництва ОДА звернулися за допомогою до області. Максим Степанов зміг всадити нас за стіл переговорів. Врешті-решт кожен обрав ділянку, на якій хоче працювати. Судові позови відізвали. Якщо б не допомога області, я не знаю скільки б ми ще займалися цим питанням".

У день підписання меморандуму про співробітництво між "Дельта Вільмар", "Грейн Агро Інвест" і керівництвом регіону, очільник ОДА наголосив, що забезпечить "зелене світло" та прозорість для інвесторів.

Максим Степанов пообіцяв підприємцям, що допоможе з оформленням документів та дозволів, буде сприяти партнерству між державою та бізнесом, а також негайно реагувати на факти корупції.

Губернатор готовий йти на що завгодно, аби переробка стала невід’ємною частиною сільського господарства.

"Сьогодні Україна займає лідируючі місця за експортом зернових, кукурудзи, рапсу та ряду інших сільськогосподарських продуктів. Проте, здебільшого це сировина. Продаж сировини – це добре. Але нам необхідно посилювати виробництво та експорт переробленої продукції. Це основа розвитку нашої економіки, це додана вартість, яка залишається в нашій країні, це нові робочі місця, зарплати та добробут наших громадян. Два інвестиційні проекти на загальну суму $300 млн, про які ми говоримо сьогодні – направлені саме на це", – каже Максим Степанов.

Інвестори розповідають, що головним аргументом вибору локації виробництва була близкість до джерел сировини.

"Я впевнений, виробництво необхідно робити там, де є сировина. А в Одеській області є все, що нам необхідне – матеріали, спеціалісти та гарні умови для бізнесу. Ми плануємо реалізувати свій проект протягом двох років", – зазначив голова правління компанії "Дельта Вільмар СНД" Дхруба Чаран Панда.

За оцінками Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), цього року негативні настрої інвесторів стосовно України послабшали. Доказ цього – два інвестиційні проекти загальною вартістю $300 млн.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику