БизнесЦензор

29.10.19 08:31

АРМА вперше зізналось у пошкодженні речового доказу. Йдеться про клименківського "орла"

З перших днів роботи АРМА я повсюдно писав, що заснування Агентства є плодом виконання Україною Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС (який наразі вважається виконаним) і кількох ключових антикорупційних Конвенцій ООН.

Формально-юридично Агентство з розшуку та менеджменту активів влилось у "Сім’ю" установ, які вже функціонують у 28 країнах-членах Європейського союзу та більш ніж у 100 юрисдикціях по всьому світу. Законодавець визначив, що головна роль АРМА - сприяння процесуальній діяльності слідчого, детектива, прокурора, слідчого судді, суду, спрямованій на досягнення цілей та завдань кримінального провадження.

Реальність в рази складніша. Приміром, 22 жовтня ЗМІ рясніли фотографіями розбитого орла вартістю 46 800 доларів США. Цей артефакт працівники АРМА виявили у квартирі на столичному бульварі Т. Шевченка, яку Агентству передав Печерський суд 28 вересня 2017 року. І квартиру, і орла слідчий суддя того ж суду передав в управління Нацагентству. Яке було повинне або продати, або обрати незалежного управителя для комерційного використання цього майна.

Факт такий: орла розбито.

У даному сумному контексті АРМА бере на себе відповідальність за промах, пропонує план вирішення проблеми та виправляє зроблене.

Якщо конкретно, то 24 жовтня Агентство вперше в своїй історії склало стосовно себе заяву про вчинення злочину/висновок про виявлення ознак правопорушень передбачених статтями 367 ("Службова недбалість"), 382 ("Невиконання судового рішення") та 388 ("Незаконні дії щодо майна, на яке накладене арешт") КК України. Документ надісланий до ГПУ, САП, ДБР, НАБУ та Національної поліції.

Ми очікуємо справедливого зовнішнього розслідування цього випадку. І вже запустили внутрішнє розслідування, яке повинне дати відповідь на питання, чия службова недбалість нанесла власнику "орла" фінансового, а Агентству – репутаційного удару.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику