БизнесЦензор

03.09.19 12:59

Якщо уряд вірить в економічне чудо, то йому треба викупити "облігації Яресько" за $2,85 млрд

Якщо уряд таки "виконає" план по зростанню економіки, то лише у 2022-2026 Україна буде вимушена заплатити десь $9 млрд тримачам варантів.

Новий уряд пообіцяв 5% зростання економіки у 2020 і 7% щороку у 2021-2024. Я в це не вірю, хоча не виключаю, що це можливо.

Іноземні інвестори теж не вірять – і це добре. Бо якщо уряд серйозно бачить перспективи такого зростання, то йому потрібно якнайшвидше іти в гості до іноземних інвесторів, які тримають наші ВВП-варанти, і пропонувати обмін на інші цінні папери (наприклад, на єврооблігації з фіксованою ставкою купона і довгим строком погашення).

Бо якщо уряд таки "виконає" план по зростанню економіки, то лише у 2022-2026 Україна буде вимушена заплатити десь $9 млрд тримачам варантів, які були випущені на суму $3,24 млрд (саме стільки боргів державі та Києву було "списано" у 2015 році).

Сьогодні варанти торгуються лише по 88% від номіналу, тобто теоретично*, їх можна було би сьогодні викупити за $2,85 млрд і не мати проблем з імовірною сплатою $9 мільярдів лише у наступні сім років.

А чим ближчими будуть перспективи українського економічного дива (за умови, якщо воно буде), тим дорожче нам той викуп обійдеться.

На випуску варантів ми умовно "зекономили" на сьогодні десь $4,17 млрд**: $3,24 млрд боргу нам "тимчасово списали", що дало змогу нам ще зекономити на відсотках з 2015 року десь $0,93 млрд.

Це означає, що на сьогодні, якщо ми поміняємо варанти інвесторам на інші цінні папери у сумі меншій, ніж $4,17 млрд (або 129% від номіналу варантів), то "боргову операцію" можна буде вважати успішною.

Якщо ж інвестори вже сьогодні повірять у економічне диво від нового уряду, то вони не погодяться обміняти варанти дешевше, ніж на $6-7 млрд, а це вже більше 185% від номіналу варантів.

Тому бігти до інвесторів треба швидко. Поки не повірили і не задерли ціни. А можна і не бігти – якщо наш уряд не вірить у свої прогнози. Або якщо не вірить, що він "доживе" до великих виплат по варантам.

- - -

* На практиці, навряд чи Україні вдасться умовити іноземців сьогодні викупити/обміняти варанти по 88% від номіналу – доведеться щось доплатити.

** Насправді, зекономили значно менше, бо треба враховувати, що за випуск варантів ми "заплатили" вищою ставкою по облігаціям, які були випущені в результаті реструктуризації 2015 року.

Опубліковано на Facebook автора.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику