БизнесЦензор

02.08.19 08:27

Чому українська молодь не подорожує Україною

Обираючи між поїздками Україною чи відпочинок за кордоном, українці здебільшого надають перевагу подорожам до Туреччини, Єгипту чи Італії. І справа не лише в якості послуг чи ціновій політиці; серед українців слабко розвинений внутрішній туризм.

За даними Всесвітньої туристичної організації, щороку більше 800 млн. осіб подорожує світом. Більш ніж в 40 країнах світу туризм є основним джерелом надходжень національного бюджету.

Україна теж набирає оберти, в 2018 за перші півроку близько 10 млн абонентів виїжджали за межі своєї області і знаходилися в інших областях більше одного дня, з ночівлею.

Але, обираючи між поїздками Україною чи відпочинок за кордоном, українці здебільшого надають перевагу подорожам до Туреччини, Єгипту чи Італії. І справа не лише в якості послуг чи ціновій політиці; серед українців слабко розвинений внутрішній туризм.

Для того, аби Маріуполь чи Харків став таким же популярним серед української молоді, як Бодрум чи Золоті піски, громадська організація Global Office два роки тому започаткувала програму студентських обмінів GOxChange.

Хоча мої подорожі Україною почалися задовго до запуску проєкту. Вперше за межі Донецька самостійно я виїхала студенткою, і це був тридцятигодинний потяг Донецьк — Львів.

10 років тому нам нав’язували, що дружби між львів’янами і донеччанами бути не може, бо ми — різні. Втім ми тоді цей стереотип зруйнували, здружились і встигли зрозуміти, що протистояння Заходу та Сходу — це вигадка.

У 2014-му з початком військової агресії розділення людей за географічною ознакою досягло апогею.

В 2017 команда Global Office запустила програму обміну GOxChange між двома містами: Маріуполем та Ужгородом.

Перше, з чим ми зіткнулися - молоді хлопці та дівчата 18-22 років, які мають шалені стереотипи про регіони, не дивлячись на глобалізацію і доступ до інформації, вони не користуються цими можливостями і не вміють критично мислити.

Перший досвід проведення програми показав, наскільки вона є актуальною. Студенти нарешті мають змогу познайомитись з містами України не через нудні екскурсії, а через людей, незвичні локації та сучасні творчі платформи.

Тільки коли ми зрозуміємо, що в Івано-Франківську, Маріуполі, Одесі та Полтаві живуть українці з однаковими мріями та цілями, тільки тоді ми зможемо розвиватися, рости та будувати державу.

У 2019-му у нас повірили партнери — цього року програма набула всеукраїнського масштабу, нас підтримує Міністерство молоді та спорту, а фінансову підтримку ми отримали від Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).

Cьогодні GOxChange — це національні обміни студентами між різними регіонами України. Цього року вони почалися в Маріуполі. 28 студентів з 14 регіонів прожили маленьке життя довжиною у 10 днів.

Вони руйнували стереотипи, знайомилися з локальними активістами та бізнесменами, вивчали місто. Брейнштормінг, проектний менеджмент, фандрейзинг, дизайн-мислення, дослідження, бюджети, комунікація — це базові речі для сучасної людини і невід'ємна частина наших обмінів.

Так, ми починаємо з молоді, але це лише маленький камінчик у фундаменті нового українського суспільства, де "моя хата скраю" більше не є національною ідеєю, де кожен працює для своєї держави, а не лише для себе, де подорожувати своєю країною — круто.

Україна — це великий механізм, яким зможе керувати лише злагоджена команда, і всі ми є частиною цієї сорока мільйонної команди.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику