БизнесЦензор

07.03.19 08:11

Рахунок за кордоном: яка альтернатива Кіпру та Латвії

Відкриття банківського рахунку за кордоном, як правило, асоціюється з брудним бізнесом, відмиванням грошей та порушенням закону. Утім, нерідко це означає зовсім інше, зокрема – встановлення партнерських відносин з іноземними компаніями, зростання експорту/імпорту, внесок у розвиток вітчизняної економіки.

Нащо бізнесу рахунки за кордоном

У сучасних реаліях чи не завжди це просто обов’язкова умова для ведення бізнесу за кордоном.

Саме через недосконалість українського законодавства, що ускладнює або навіть робить неможливим проведення міжнародних транзакцій та угод, компанія, яка веде зовнішньоекономічну діяльність, змушена відкривати рахунок на території іншої держави.

Це потрібно для розрахунків з іноземними постачальниками, замовниками товарів та послуг, клієнтами та посередниками.

Кіпр вже не той

Донедавна найзручніше було відкрити рахунок на Кіпрі. Проте слава кіпрських офшорів отримала зворотній ефект.

Боючись того, що США закриють сотні доларових рахунків, місцеві банки почали запитувати у клієнтів (в тому числі, у цілком добропорядних фірм) багато додаткової інформації. Те, що раніше робилося просто і швидко, тепер вимагало багато часу і зусиль.

Ненадійність кіпрської системи, що ускладнилась зайвими запитами і перевірками, призвела до того, що чимала частка бізнесу повернулася в бік Прибалтики.

Ризьке болото у консервних банках

Однак замість того, щоб отримувати прибутки на мандрівках пана Франкліна через комірки латвійських банків (литовські і естонські фінустанови користуються меншою популярністю), підприємці опинились у зоні ризику.

Справа в тому, що американський уряд виявив факти відмивання через прибалтійські банки значних сум (частина з яких йшла на фінансування тероризму).

Так, у 2018 році за ініціативи Сполучених Штатів один з найбільших банків Латвії – ABLV – було ліквідовано, а власники рахунків зазнали збитків.

Чехія і Польща – "під ковпаком"

Інші підприємці зробили ставку на Ізраїль та ОАЕ. Але невдовзі перший заборонив банкам співпрацювати з нерезидентами, а арабські банки виявились вкрай незручними для операційної діяльності.

Після кризи на Кіпрі і прибалтійському узбережжі, умови банкірів зі Східної і Центральної Європи могли би здатися найбільш привабливими.

Але згідно останніх досліждень міжнародних аналітиків, Чехія, Угорщина, а потім Польща і Болгарія – наступні з "чорного списка" міністерства фінансів США.

Оскільки працівники комплаєнсу, які репрезентують чеські, угорські, польські і болгарські банки зазвичай недостатньо проінформовані про те, як працює бізнес в Україні, а менеджери цих же банків дуже зацікавлені у нових клієнтах, є висока вірогідність того, що деякі дані можуть не співпадати з реальністю.

Для представників мінфіну США це достатній привід для того, щоб заморозити рахунки.

Чому Швейцарія

Швейцарія – мабуть, одна з небагатьох країн, яку можна назвати форпостом для підприємців, які ведуть зовнішньоекономічну діяльність. Раніше країну, відому мальовничими альпійськими краєвидами, вважали занадто дорогою для проведення банківських операцій.

Але з огляду на останні події, які ми описали вище, вартість відкриття рахунку у швейцарському банку не виглядає завищеною. До того ж, тут рахунок відкривається на ім’я компанії, яка має бути попередньо зареєстрована на території Швейцарії.

Тобто, власником рахунку виступає вже не іноземний громадянин, а швейцарська компанія, а отже, і ставлення відповідне.

Діяльність такої компанії є абсолютно легальною. Швейцарські компанії дуже рідко використовуються для накопичення прибутків через високі податки на виплати дивідентів.

Частіше вони діють як операційні компанії. Той шлях, що зараз проходять кіпрські, прибалтійські і деякі європейські банківські установи, у Швейцарії пройшли ще 10 років тому.

Тоді, швейцарські банкіри, звинувачені США у сприянні відмиванню грошей, виплатили близько 6 млрд доларів. Така висока ціна навчила їх дотримуватися балансу між клієнтами, банками, державними регуляторами та виконанням цілого ряду директив.

Відкриваючи компанію у Швейцарії, замовник отримує доступ до першокласного банківського сервісу. Низькі тарифи і великий спектр банківських послуг сприяють розвитку міжнародного бізнесу.

Більш того, після 2-3-х років задовільної банківської активності така компанія може претендувати на отримання банківського фінансування на доволі вигідних умовах. Оскільки у Швейцарії легалізовані криптовалюти, компанія може також відкрити спеціальні рахунки для роботи з "криптою".

Швейцарія, як відомо, є конфедерацією, що складається з 26 кантонів. Кожен з них має власне законодавство, а також різні податки на прибуток.

Більшість регіонів має податкову ставку більше 15%, тому відкрита у Швейцарії компанія не може бути кваліфікована як така, що контролюється іноземною державою. Останнє, мабуть, є одним з найголовніших факторів, що впливають на вибір підприємців.

Бо, таким чином, не виникає приводу для сумнівів щодо чесності ведення бізнесу.

Якщо ви зацікавлені у відкритті компанії і банківського рахунку у Швейцарії, експерти та бізнес-консультанти юридичної фірми "Jost&Partners" готові допомогти вам оцінити всі переваги діяльності швейцарських операційних компаній та відповісти на всі ваші питання.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику