БизнесЦензор

01.02.19 16:37

Аналіз передвиборчих програм трьох кандидатів у президенти

Стислий огляд передвиборчих програм трьох із чотирьох найрейтинговіших кандидатів у президенти – Анатолія Гриценка, Юлії Тимошенко та Володимира Зеленського. Петро Порошенко свою програму ще не оприлюднив на сайті Центральної виборчої комісії (ЦВК).

На сьогодні зареєстровано понад 25 кандидатів у президенти, вибори якого відбудуться 31 березня 2019 року. За соціологічними опитуваннями, лідерами передвиборчих перегонів є Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко та діючий президент Петро Порошенко.

Перші троє із згаданих опублікували свої передвиборчі програми на сайті ЦВК.

Загальні враження

Гриценко – "негативна" програма: усі постулати починаються зі слів "Не буде". Фокус на "чесному президенті", який "не буде". Ну, не буде, то не буде.

Зеленський – "у мене є мрія…" а далі - схоже - уривки зі сценарію останньої серії телефільму Слуга народу. Далі по тексту – те, що "повинно статися" і що "треба робити". Такий собі набір гасел-рекомендацій.

Тимошенко – на відміну від інших, прямо пише, що "ми зробимо" чи "ми ставимо за мету". Трохи більше конкретики. Принаймні тон тексту – впевнений. Але з логікою – біда.

Далі – по деяким темам.

Вирішення проблеми російської агресії:

ГРИЦЕНКО – Дипломатичними, військовими засобами, санкціями "спільно із зарубіжними партерами" (нічого нового).

ЗЕЛЕНСЬКИЙ – Дипломатичними засобами. Ставка на підтримку підписантів Будапештського меморандуму та ЄС (нічого нового).

ТИМОШЕНКО – Дипломатичними, військовими засобами. Теж щось про Будапештський меморандум (нічого нового).

Фіскальна, економічна, фінансова політика

ГРИЦЕНКО – Легалізація капіталів. Ставка на інвестиції. Переваги національному виробнику. Ставка на антимонопольний комітет у боротьбі з олігархами. (Якось мало і не дуже добре структуровано).

ЗЕЛЕНСЬКИЙ – Легалізація капіталів (5% податок). Гарантії від президента кожному великому інвестору (такий собі індивідуальний підхід). Податок на виведений капітал замість податку на прибуток. І трохи соціалізму: "Кожна дитина матиме право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природніх благ (надра, землі тощо)."

ТИМОШЕНКО – Зниження цін на газ удвічі. Ліквідація "37 корупціогенних квазіподатків". Податок на реалізацію замість ПДВ. Накопичувальні пенсійні рахунки замість ЄСВ. Втручання у справи НБУ: "Ми змінимо неефективну політику НБУ у сфері монетарного, валютного і банківського регулювання […] Після корекції політики Національного банку України та зупинення інфляції ставка за кредитами […] буде становити не більше 3% річних." (Ну, залишається питання, де гроші взяти, коли бюджет спорожніє, а МВФ відвернеться).

Аграрна політика

ГРИЦЕНКО – Вільний ринок землі, але після виконання купи передумов. Підтримка малих фермерів, а не великих. (Ну, ОК).

ЗЕЛЕНСЬКИЙ – "Формування прозорого ринку землі" [кінець розділу].

ТИМОШЕНКО – Ніякого ринку землі. Натомість, (державний?) контроль над сівозмінами і технологіями обробки землі (це явно легше робити із поверненням колгоспів). Підтримка малих фермерів.

Медицина

ГРИЦЕНКО – Страхова медицина (без конкретики). Фронтовикам – доступ в усі медзаклади.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ – Страхова медицина (за власний кошт?), для незабезпечених – за рахунок держави.

ТИМОШЕНКО – Страхова медицина за рахунок держави, а також роботодавців - компенсується зниженням податків (тобто, теж за рахунок держави).

Пенсії

ГРИЦЕНКО – "Ми підвищимо пенсії до економічно обґрунтованого рівня" (без конкретики).

ЗЕЛЕНСЬКИЙ – "Старшому поколінню – гідне пенсійне забезпечення. Перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи" (теж без деталей).

ТИМОШЕНКО – Накопичувальна пенсійна система під егідою держави, де внески будуть "індексуватись" і "гарантуватись державою" (щось схоже на МММ).

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику