БизнесЦензор

19.12.18 08:44

Як вижити в умовах нового ринку електроенергії

З Нового року водоканали почнуть працювати в умовах ринку електроенергії. Що на них чекає і з якими питаннями вони стикатимуться? Спробуємо розкласти все по полицях.

Фото: dniprograd.org

1. Нормативні акти, ви де? На першій полиці відсутня законодавча база, а саме:

2. А де, власне, тарифи на комунальні послуги і як вони утворюватимуться? Його немає! Неврегульованість тарифів на комунальні послуги позбавить виконавців спроможності покриття витрат на електроенергію.

Розглянемо це на прикладі Київводоканалу. Через несвоєчасне встановлення тарифів на 2018 рік, підприємством недоотримано 55 млн грн на оплату спожитих енергоносіїв, а з урахуванням відсотку сплати населення, підприємство додатково втратило 50 млн грн.

Відтак, в сумі недоотримано 105 млн грн!

3. Де борг? Як врегулюється питання заборгованості водоканалів за спожиті енергоносії до Нового року – не відомо. Бо не ясно, як державний бюджет має сплатити водоканалу заборгованості по:

4. Що з ціноутворенням? Незрозуміло, як постачальник утворюватиме ціну для участі в тендерах на поставку електроенергії у мінливих умовах, коли ціни змінюються погодинно.

Плюс до цього, за законами закупівля електричної енергії повинна здійснюватися за певною процедурою, але дуже часто такі процедури не відбуваються через відсутність учасників.

Саме тому, на сьогодні, більше 80% водоканалів не мають договорів на постачання електроенергії та майже не мають часу на їхнє укладання. А це означає, що договори укладатимуться з "останньою надією" – Укрінтеренерго. Та ще й за завищеними цінами – 2,70 грн/кВт г.

А що буде, якщо водоканал не зможе сплатити борг Укрінтеренерго? Тут можливі 2 сценарії.

По-перше, водоканал сплачуватиме борг за рахунок зарплат та коштів, які мали піти на аварійні ремонти.

По-друге, неоплата електроенергії – це відключення водоочисних споруд та Бортницької станції аерації. Стічні води скидатимуть у Дніпро в неочищеному стані, що призведе до техногенної екологічної катастрофи по всій Україні.

Словом, водоканалам в 2019 році доведеться розбиратися з сюрпризом, який приніс Новий рік разом новим ринком електроенергії.

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику