БизнесЦензор

15.12.17 14:52

ABCD vs №1 українська національна галузь. Слово за Президентом!

Як вплине на український переробний бізнес відмова від змін в Податковий кодекс щодо відміни повернення ПДВ експортерам ріпаку, насіння соняшникового та сої?

Транснаціональні компанії – світові сировинні гравці із т. з. групи ABCD, що розшифровується як ADM - Сargill - Dreyfus, та пристала до них китайська Cofco, разом із українсько-транснаціональними латифундистами, "показали зуби" найуспішнішій українській галузі – національній олійно-видобувній промисловості, одній-єдиній, яка за останні 20 років стала світовим лідером.

Не встигла Верховна Рада України під час прийняття бюджету на 2018 рік проголосувати за підтримку збільшення в Україні переробки олійних культур шляхом прикриття лазівок до стимулювання експорту не переробленої сировини – ріпаку та сої, через припинення відшкодування ПДВ при їх експорті, як ці панове, "ЄБА – це ми!", користуючись повним домінуванням у т.з. Комітеті зернових та олійних культур Європейської бізнес асоціації, підняли своє… "занепокоєння", що і ціни впадуть, і рослинники смертельно постраждають.

А їхні експерти взагалі прирівняли цей проукраїнський хід Ради до запровадження експортного мита, про яке українцям під "ковпаком" МВФ та СОТ, годі й згадувати! Бо це "фактично мито" щось там таке зробить із "конкурентоспроможністю України на міжнародних ринках та призведе до зниження валютних надходжень до Держави", що аж...

Ще текст законопроекту №6776-д від 14 листопада 2017 року навіть із стін Парламенту не вийшов, як вони, перелякані, вже тиснуть на Президента України фактично ветувати його "олійні" положення.

Але невідомі експерти зопалу мали необережність знеславитися, бо "підставили" шановну Європейську бізнес асоціацію перед самим Президентом України і іншими, справжніми, експертами, які добре знають, що саме запровадження у 1999 році експортного мита на насіння соняшнику дійсно "призвело", як кажуть ці добродії, до того, що:

- Через це мито і "збідніння" виробників соняшника, вони, ці виробники, за 20 років чинності мита дивним чином збільшили площі під цією "збитковою" культурою з 2,4 млн га до 6 млн га, а виробництво насіння у 6 разів - з 2,2 млн тн до 14,5 млн тн;

- Через це мито і "падіння конкурентоспроможності" олійно-видобувні потужності в Україні зросли майже у 9 разів, з 2,5 млн тн у 1998 році до 22 млн тн наприкінці 2017 року, а їх використання – з 30% до 85%;

- Через це мито у морських портах збудовано 16 олійних терміналів і 90% олії експортується морем;

- Через це мито загальний обсяг інвестицій, вкладених у розвиток олійної-видобувної галузі, перевищує $3 млрд.

І, як підсумок , за 20 років чинності цього мита на експорт насіння соняшника Україна стала №1 країною Світу із виробництва і експорту соняшникової олії, яка поставляється до 124 країн світу.

Але ці "сировинники" хочуть реваншу, щоб й надалі щорічно вивозити з України 6 млн тн олійної сировини без переробки! Пане Президенте України, не дайте їм цього робити!

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику