БизнесЦензор

21.12.17 08:56

Кишенькова комісія з держслужби під головуванням Родіона Колишка

Чи задумувались ви коли-небудь, як в Україні стають чиновниками вищої категорію? Наприклад, держсекретарями міністерств, керівниками державних служб чи головами райдержадміністрацій.

Близько року таких посадовців обирають шляхом конкурсу. Для цього створили спеціальну комісію. Однак сьогодні можемо говорити тільки про фіктивну роботу цієї комісії.

Вона, на превеликий жаль, працює з грубими порушеннями. А її головуючий Родіон Колишко взагалі є нелегітимним, оскільки, як з’ясувалось, він не є представником роботодавців, як себе позиціонує. Тому говорити про законність прийнятих комісією рішень – зась.

Як потрапляють в комісію? 

Якщо детальніше, то чиновників так званої категорії "А" обирає на конкурсі Комісія з питань вищого корпусу державної служби.

До її складу входять представники Верховної Ради, Президента, уряду, керівник Нацдержслужби, керівник НАЗК, по одному представнику від роботодавців та профспілок.

А також чотири представники громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів. Такий склад затвердив уряд на 4 роки роботи. Членів комісії, окрім представників владних структур, делегують на спеціальних засіданнях їхні організації.

Наприклад, представником Чернігівського національного технологічного університету є професор кафедри публічного управління та менеджменту Ольга Руденко.

А представником Професійної спілки працівників державних установ України є її член Тетяна Нікітіна. Усіх їх делегували в конкурсу комісію у результаті спеціальних зборів.

Що там забув Родіон Колишко?

А от питання делегування представника спільного представницького органу роботодавців до складу конкурсної комісії не розглядалось на жодному засіданні.

Не зважаючи на це, у березні минулого року тодішній заступник гендиректора Федерації роботодавців України Родіон Колишко став членом конкурсної комісії з питань держслужби.

Через це роботодавці неодноразово зверталися до конкурсної комісії та прем’єр-міністра України з проханням виключити нелегітимного представника від них із членів комісії та делегувати до комісії чинного представника роботодавців.

Проте від керівника Нацдержслужби сприяння роботодавці не отримали, мовляв згідно з законом неможливо змінити членів конкурсної комісії найближчі 4 роки.

Конкурси для своїх.

Сьогодні незаконний член Родіон Колишко очолює цю комісію. І от найцікавіше, під його головуванням конкурси почали проводити без належних заходів анонімності, а перемагають у них самі ж члени комісії. Про що вже неодноразово писали журналісти.

Наприклад, конверти з роботами учасників не опломбовують, а просто заклеюють, як звичайні листи.

Більше того, журналісти-розслідувачі програми "Схеми" зафіксували, як під час одного із конкурсів Родіон Колишко, попри вимогу до анонімності письмових робіт, інформував кандидата, що комісії відомо, чия це робота.

А останній скандальний випадок за головуванням Родіона Колишка, коли у конкурсі на держсекретаря МОЗ комісія віддала перемогу своєму ж колезі.

Зауважу, що член комісії Артем Янчук брав участь у конкурсі на посаду держсекретаря МОЗу, навіть не написавши відповідної заяви про тимчасове складання повноважень на період участі.

МОЗ стурбоване такою незаконною ситуацією та чекає роз’яснень від НАЗК та Нацдержслужби.

Тимчасом керівництво Нацдержслужби такі порушення ігнорує і у комісії продовжує працювати Родіон Колишко, який насправді не має жодного стосунку до представництва роботодавців.

То ж виникає питання, чи є законними ті рішення, які ухвалює конкурсна комісія? Також залишається відкритим питання, кому ж вигідно залишати в комісії нелегітимного члена, чи більше того – головуючого, і заради яких посад?

І чи має стосунок до цього Дмитро Фірташ, з яким раніше працював Родіон Колишко в Федерація роботодавців України? 

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику